Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

ZÍSKALI JSME OCENĚNÍ STŘÍBRNÉ CHOVATELSKÉ STANICE 

31.3.2018 - AKTUALIZACE  PRODEJE

 

VŮBEC NESTÍHÁM AKTUALIZOVAT STRÁNKY , ALE VŠECHNY NOVÁ MIMINKA A ODCHOVY NAJDETE NA 

https://www.facebook.com/eva.svecova.77

 

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

________________________________________________________________

5.7.2017

Tak doplněny všechny odchovy , prodej  i naše chovná morčátka , času je málo a tak se budu snažit aktualizovat co nejčastěji a vkládat vrhy i do novinek. Jedeme už pátou řadu abecedy .

Nejčerstvější vrh je z neděle kdy naše Deigryn porodila čtyři miminka , jsem ráda že jsem stihla být u toho protože po půl hodině stále nic a první miminko šlo zadečkem , a musela jsem pomoct . Kluk byl bohužel mrtvý ale holky už vyklouzli jak po másle a tady jsou:-)

VRH D5 - 2.7.2017

                Domča    Doris    Danča

4.7.2015 - trochu jsem tuto sekci zanedbala , máme od nového roku nové vrhy S2,T2,U2, více v odchovech , dále čekáme miminka , protože holky se konečně rozhodli že teda jo , tak budou snad černí , dalmatini , stříbrný aguti , čokoládky , aguti skořicoví i dalmatini  a možná něco i v saténu , už se těším co opravdu holky dají !!!

 

9.10.2014 - VRH - ráno přesně v 5.15 začala rodit Laura Silver Point  opět máme čtyřčátka 1/3 ale jedna černá holčička bohužel byla mrtvá . Zůstávají dvě černé holky z toho jedna hladká (88g)a jedna crestedka (110g) , a crested kluk černý dalmatin (106g). Crestedka vypadá nadějně tak zatím zůstává do chovu .

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                             Nefertiti     Nemo     Naomi

_______________________________________________________________

 

8.10.2014 - VRH M2 - tak jsem chtěla jít akorát před 22.00 hodinou spát , když začala Roslynka rodit , máme nádherná čtyřčátka 3/1 , dva čoko kluky ale sable (75g , 88g), aguti krémového samečka v saténu (75g) a krémovou aguti samičku (86g) . Otec vrhu Flynn Terra Punctata .

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          Maxík    Merlin    Mandarinka    Mauglí

________________________________________________________________

 

26.9.2014 - VRH L2 - dnes na Andrejky svátek , nás obdařila Hvězdička Z mechu a kapradí krásnými  miminky . A jsou to opět čtyřčátka 1/0 aguti zlatý šiml s červenou , 1/0 černý šiml s červenou , 1/0 černý s červenou a 0/1 černá s červenou. No a ty neuvěřitelné váhy 2x 117g a 2x 96g. Otec vrhu jak jinak než Lucius Cavalletto .

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    Leo      Larra      Lexus      Luis

_______________________________________________________________

 

22.9.2014 - VRH K2 je na světě  , Popelka Le Grace v noci porodila paterčátka.Jednoho dalmatinka v čokoládové jsem našla mrtvého bohužel , ale ostatní jsou naštěstí vpořádku . Máme 1/3 černého dalmatina 1/0 , solid aguti zlaté dalmatinky 0/2  a solid aguti zlatou 0/1.Otec Flynn Terra Punctata .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                Kallisto Kassiopea Kalliope Kentaur

________________________________________________________________

 

 

14.9.2014 - 10. a 11. Chotěbořská výstava morčat  

Tento víkend byl moc super a všichni jsme si to fakt užili . Výsledky byli pro mě taky skvělé hlavně v neděli .

Brala jsem 6 morčátek a máme 4 kartičky - jeli jsme v tomto složení :

Porta Nera Rugantino , Ebony Silver Point , Falco Silver Point , Fénix Silver Point , Sabath Le Grace a Podrick Bellis . V neděli jela místo Fénixe jeho sestra Francesca Silver Point .  

Porta nám udělala opravdu radost v sobotu získala 5.místo v hladkých a v neděli 2.místo v hladkých a 1.místo krátkosrsté junior !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________

 

12.9.2014 - Vrh J2 - nám dnes porodila Gallička . Vše zvládla na jedničku a máme krásná čtyřčátka 3/1 . Otec vrhu je z našeho odchovu Jimmy Silver Point .Jaké bylo překvapení , když jeden z kluků je aguti skořicový .

 

 

 

 

 

 

 

       Jupiter    Jerry Lee    Jurášek    Jasmína

_______________________________________________________________

1.9.2014 - tak jsme zahájili školu , ale nejen to Olga Broučínov  nás obdařila krásnými paterčátky 2/3 . Zvládla vše naprosto skvěle , jako u prvního vrhu . Otec vrhu Lucius Cavalletto . Více v odchovech .

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                              Irving    Inés    Ionas    Inka    Issa

________________________________________________________________

 

27.8.2014 - tak registraci na výstavu Chotěboř jsme zvládli tak už se moc těšíme , jedeme oba dny ve dnech 13.9. - 14.9.2014 tak snad se nevrátíme s prázdnou .

________________________________________________________________

 

19.8.2014 - jedeme dál vrh CH2 - jak jinak jsem tento vrh propásla o pár minut když jsme naší kuličku 1654g kontrolovali a po té jsme seděli nazahrádce s opékáním buřtů . po půl hodině opět kontrola , ale Yokina už pod sebou měla 6 mokrých kuliček 1/5 . Máme šimlíka kluka 94g , dvě šimličky saténové 77g a 86g , šimličku 85g , červenou holku 98g a saténku červenou s bílou nožkou 90g . Jsem ráda že zvládla vše sama a všichni jsou vpořádku . Otec vrhu Lucius Cavalletto .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                    Charlota  Cherrryl  Chiquita  Chico  Chantal  Christa

________________________________________________________________

 

18.8.2014 - Tak naše holky pokračují v Baby boomu . Vstávala jsem po půl sedmé a stihla jsem poslední miminko které Cheina akorát rodila - máme čtyři dalmatinky 2/2 (112g,97g,86g a 84g). Vše zvládla naprosto sama a perfektně se stará o mimča . Otec vrhu Lancelot Rugantino .

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                            Hip Hop    Hagrid    Hannah    Harmony

________________________________________________________________

 

2.8.2014 - Dnes nás obdařila naše odchovankyně Peggy Silver Point stříbrná aguti dalmatinka , dlouho očekávaný vrh . Narodili se 4 mimča 3/1 ale holčička se bohužel narodila mrtvá. Peggy začala rodit 12:15 ale půl hodiny jen tlačila a nic , porod byl dlouhý a náročný , všechna miminka jsem musela tahat , protože už neměla sílu. Kluci se narodili černý dalmatin angl.crested (95g) , zlatý aguti hladký (92g) a černý angl.crested (70g). Nakonec jsme spolu vše zvládli a mamina i kluci jsou vpořádku!!!

 

 

                                                                                     Guliver     Gaston      Garfield

 

___________________________________________________________________________________________________

 

 

27.7.2014 - 14.VELKOLOSENICKÁ VÝSTAVA MORČAT

krásné ráno , budík mi zazvonil ve 4.50 ale bylo to příjemné jelikož jsem věděla že si to s holkama užijeme . V 6.00 hodin byl hromadný odjezd  CHS Silver Point , CHS Blue Bee a nově i CHS Little Paradise . Trošku jsme OPĚT bloudili , ale na výstavu jsme dorazili včas . Na mě už tam čekal nový sameček Poderick Bellis  od Domči , který byl přihlášen i v sobotu a získal 3.místo v hladkých , Domi děkujeme !!!!

 

 

Vezla jsem 5 morčátek : Rosslyn Cavalletto - 95,5 b. - 2. kartička 

                                      Viola Silver Point 96 b. 1 kartička

                                      Lancelot Rugantino 94 b.

                                      Hvězdička Z mechu a kapradí 96,5 b. 1.kartička

                                      Porta Nera Rugantino 98 b. 1.kartička

Porta jela jako náhradnice za Galli a proto nás její úspěch moc překvapil a potěšil - 1. krátkosrsté Baby , 1. hladké a 1. nejlepší morče výstavy . Jsou to první ocenění naší CHS a o to víc jsme nadšeni . Také jsme si na výstavě zakoupili tombolu a vyhráli jsme s Andrejkou Blažků každá zakrslého králíčka .

Ještě větší radost byla , jako třešínka na dortu , když jsme se vrátili domů a Onynka měla odrodíno , krčili se pod ní tři kuličky 2/1 černý nadějný dalmatin , černý kluk a černá holka + jeden černý sameček mrtvý - bohužel. Vrh je velice vyvedený , proto zatím nenabízím do prodeje ani jednoho z nich .

          NAŠE STAR !!                                   NOVÝ MAZLÍK CIPÍSEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VRH F2 S MAMINKOU                                    Fénix        Falco       Francesca

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________

23.6.2014 - Dneska taky dobrý - Olga Broučínov se začala včera otevírat , tak jdu dnes s boxem že jí oddělím od samce , a ejhle  - pozdě břicho žádný a v rohu 5 kuliček 1/4 . červený kluk (60g), 3 červené holky (78g ,78g a 92g ), a krásná šimlička (75g ). Otcem kdo jiný než Lucius Cavalletto .

 

 

 

 

 

 

 

                                                   Enrico    Elina    Ebony    Electra    Esmé

_______________________________________________________________

 

22.6.2014 - Tak včerejší situace se opakuje , celý den jsem hlídala Sněženku , protože byla hrozně neklidná  a opět , jen odejdu na 10 minut na zahradu zkontrolovat děti , bylo hotovo - dva kluky jako buky  aguti skořicové dalmatiny s váhami 115 a 119g  a jeden navíc saténový . Kde se to v ní vzalo , tak to opravdu nevím .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                               Darwin        Dasty  

_______________________________________________________________

 

21.6.2014 - Shakira jako by cítila moji bolest a po 17 hodině , jen jsem vytáhla paty z domu , porodila šesterčátka 3/3. Dva aguti zlaté kluky (75g a 87g), kluka  a holku černé s červenou (67g a 70g) , zlatou aguti šimličku s červenou ( 63g) a černou samičku - asi osud !!!(60g). Otcem vrhu je Lucius Cavalletto .

 

 

 

 

 

    Casper Calisto Calliope Carter Cameron Cindy

______________________________________________________________

 

21.6.2014 - tak dneska máme smutek , po předčasném porodu nás navždy opustila Odetta Silver Point . I když jsme se jí snažili s paní doktorkou pomoci  , vyhřezla jí dnes děloha a už se nedalo nic dělat . Bude v našich srdíčkách napořád !!!!

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

                R.I.P.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________

 

 

27.5.2014 - Tak opět dalmíci. Laura kolem poledne začala rodit , i když jí to dost dlouho nešlo , nakonec vše zvládla s mojí pomocí a porodila 4 kluky. Jeden dalmatin mrtvý , další dva dalmíci angl. crestedi vpořádku ( 111g a 74g ) a krásný hladký černý ( 114g ) . Otcem vrhu je čokoládový Flynn Terra Punctata . Miminka jsme tentokrát pojmenovali po pohádkových postavách . 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          Bugs Bunny   Blesk Mc Queen   Burák

________________________________________________________________

 

22.5.2014 - Dnes ráno po osmé hodině jsem vypravovala kluky do školky , když začala rodit Emma .Vše proběhlo rychle , Emička zvládla vše sama a do půl hodiny nám porodila 5 krásných kuliček 2/3 , které jsme pojmenovali po Řeckém božstvu . Dnešním porodem jsme začali druhou řadu abecedy našich vrhů . Otcem vrhu je opět Barney Od Klimentky. Máme 1/0 černý crested (106g) , 1/0 černý hladký (105g) , 0/1 černá hladká (98g) , 0/1 černá hladká (110g) ,  0/1 hladká černý  dalmatin (103g).

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   

                                                  Ares  Apollón  Arthémis  Athéna  Afrodita

_______________________________________________________________

 

10.5.2014 - a to není všechno , kolem páté hodiny odpoledne mě překvapila při kontrole holek Heřmanka , když se pod ní choulilo 5 kuliček 1/4 .Černý šiml crested s červenou krásný kluk(72g) , dvě zlaté holky crestedky (96g,100g) , slečna černá s červenou crestedka (104g)  a zlatá šimlička hladká s červenou (105g).

Heřmanka nám tímto úspěšně uzavřela první řadu abecedy našich vrhů .

 

 

 

 

 

 

 

         Zlatka     Zorro     Zoja     Zoe     Zumba

_______________________________________________________________

 

 

10.5.2014 - a jedeme dál , ranní probuzení bylo ve znamení miminek od Hvězdičky , máme 1/2 a jedna holčička šiml zlatá aguti byla mrtvá , udusila se při porodu . Krásný šimlí kluk aguti zlatý (141g), zlatá šimlička (109g) a černá s červenou (85g) se mají čile k světu .

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________

 

9.5.2014 - Baby boom pokračuje , dnes po obědě porodila Gallica Z mechu a kapradí 4 úžasná mimča 1/0 stříbrný aguti(127g),1/0 stříbrný aguti (115g), 1/0 zlatý aguti dalmatin (109g) a 0/1 stříbrný aguti dalmatin (102g) . Mamka nemohla vytlačit první mimčo tak jsme opět pomáhali , ale pak šlo vše jak po másle a za čtvrt hodinky bylo po porodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                      Xzibit    Xaver    Xander   Xanto 

____________________________________________

8.5.2014 - Dnes  po jedenácté hodině začala rodit Popelka Le Grace , měla velké pauzy , dokonce jsme pomáhali vybalovat mimi, ale nakonec vše zvládla a přivedla na svět tři krásné dalmatiní slečny s naprosto stejnými váhami 110g. No nejsou krásné?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  Wixi        Wou Wou      Wendy  

________________________________________________________________

 

25.4.2014 - PORTA NERA RUGANTINO

Tak nám dneska dorazila naše nová černá posíla do chovu dalmatinů z CHS RUGANTINO,od Věrušky Rysové , je to fakt nádherná heboučká samička , černá jak uhel a ve věku čtyř týdnů má neuvěřitelných 450g Věrko díky , tímto děkuji i za pomoc s přepravou Radušce Beranové a Martinovi Cibulkovi. Moc Moc Vám oběma děkuji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak co jí říkáte?

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________

 

 

 

 

VESELÉ VELIKONOCE VŠEM

    

_______________________________________________________________

 

26.3.2014 - Dnes rodila Andrejky Rosslyn Cavalletto, začala mít vztahy před 13 hodinou a i když trval porod přes hodinu , zvládla vše sama na jedničku máme 1/0 - krémový hladký SG (92g), 1/0 - bílý hladký t.o. satén (85g) ,   1/0 - bílý hladký t.o. satén (60g) a 0/1 - krémová hladká SG (60g).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________

 

            VZPOMÍNÁME

26.2.2014 - Dnes máme bohužel jednu smutnou zprávičku , včera nás opustila po komplikovaném porodu v CHS Roztomilče krásná černá samička Lékorka Z mechu a kapradí , která loňského roku byla i u nás na sexmisi , je nám to všem kdo jsme jí znali moc líto a přejeme Lucince do budoucna jen samé lepší dny .

                   R.I.P.     

 

 

 

      

3. Krátkosrstá výstava - Toulcův Dvůr Praha

23.2.2014  -  Dnes jsme se vydali hromadně - CHS Silver Point  , CHS Blue Bee a CHS Roztomilče  na velkou akci do Prahy .

Naše první výstava  - vezli jsme do Aček  - Gallicu Z mechu a kapradí - získala 1 kartičku čekatele   95 bodů , druhá nám bohužel ušla o půl bodíku . Jelikož jsme Gallicu kupovali původně na mazlíka , moc nás její úspěch potěšil . 

V mazlíkách jsme vystavovali naší Peggy Silver Point a Sněženku U Filipa , obě se všem moc líbili . 

Moc nás potěšil hlavně zájem pana Tejmla  , vyfotit si naše dalmatinky do svého albumu , a po předání Flynna Terra Punctata který jel s námi konečně domů ( po sexmisi v CHS Rugantino ) nás požádal i o jeho focení . 

Pan Tejml nám po prohlédnutí Flynna udělal velkou radost , když řekl ,že je Flynn TYPOVĚ moc pěkný a tímto mu moc děkuji .

                                       A tady naši krasavci !!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A nakonec ještě jedna zprávička - dovezli jsme si z výstavy černou Cheinu Le Grace od paní Soni , samička je po Chiméře Rugantino z holandské linie Gerrit Kwakkel , ze které pochází i Lancelot Rugantino , tak doufáme že toto spojení přinese své ovoce a povede se nám nějaký ten standartní dalmatinek .

________________________________________________________________

 

 

 

12.2.2014 Vrh U - tak je na světě náš první letošní vrh červených miminek kterých jsme se už nemohli dočkat . máme tři miminka 2/1.                          Červený šiml NS 0/1 ( 123g ) a dva červení 1/0 ( 97g ),  1/0 ( 96g ) .Všichni jsou vpořádku .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________________________________________________________

 

5.1.2014 dnes úspěšná registrace všech morčátek které jsme vezli .

Navíc nám přivezla paní Linhartová našeho Flyna a hrozně nás překvapila jeho krásná tmavá barva , je to fakt fešák a  hned putoval plodit do CHS Rugantino k Věrušce Rysové .

image

 

 

 

 

_________________________________________________________________

3.1. v neděli jedeme na registraci do Toulcova Dvora tak doufám že budeme úspěšní bereme Na prodej nějaká morčátka a registrovat Rosslyn Cavalletto , Olgu Broučínov a naší Shakiru Silver Point , Roslynka pojede hned z registrace za ženichem do CHS Blue Bee , krásný saténový bílý sameček v saténu .Doufám že se povedou nějaký leskloučký miminka.

                             Je to fešák radost pohledět !!!!!!!!!

                                 

 

_______________________________________________________________________________________________

 

13.11.2013 Vrh T - dnes nám porodila Heřmanka náš letošní poslední vrh ,klidně si rodila v pondělí navečer a než jsme se navečeřeli propásli jsme velice tichý porod který probíhal 2 metry vedle mě . Heřmanka zvládla vše na jedničku sama . Porodila nám samičku angl. cresteda zlatou aguti (116 g) a samečka černé barvy hladký (121 g ).

                                        

                                    

                                            TERRY          TRISTAN   

__________________________________________________________

 

10.11.2013 Vrh S - dnes jsme se kolem 17 hodiny vrátily z chalupy a čekalo nás překvapení , pod Galličkou jsem našla ještě mokrou holčičku s neuvěřitelnou váhou 129 g . Obě holky jak mamina i mimi jsou vpořádku .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                      

                                                           SHAKIRA  

___________________________________________________________

 

 

19.9.2013 Vrh R - po dlouhém přemlouvání naší Tessinky se konečně umoudřila a dnes v dopoledních hodinách nás obdřila 5ti miminky 3/2 v jedné barvě solid aguti zlatá , bohužel jednu samičku jsem našla mrtvou. Tessinka i ostatní mimča jsou vpořádku .

 

                                         

                                 RASTY   ROCKY   ROXY   RAMBO

_________________________________________________________________________________________________

7.9.2013 - Vrh Q dnes ráno nás Jiskra obdařila krásnými čtyřčátky ve stejném složení jako její minulý vrh 2/2 .1/0 hladký černý dalmatin , 1/0 angl.crested černý , 0/1 hladký černý dalmatin , a 0/1 angl.crested černá .    Všichni vypadají vpořádku i s maminkou .

 

                                      

                              QUENTIN   QUESTA   QUINTA   QUICK

_______________________________________________________________________________________________

 

3.9.2013 - Vrh P - dnes jsem přišla z práce a čekalo mě překvapení , ale ne zase tak příjemné Galli nás sice obdařila 5ti krásnými miminky , ale bohužel 3 z nich byli mrtví -aguti zlatá 0/1 , aguti zlatá dalmatinka 0/1 , aguti stříbrná dalmatinka 0/1 . Další dva drobci jsou vpořádku - aguti stříbrný 1/0 a aguti stříbrná dalmatinka 0/1 . Kluk s váhou 80g a holčička je úžasná , ale hodně malá a bojuje s váhou 54g .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                

                                              PEGGY     PORTHOS 

______________________________________________________________

 

27.8.2013 - Vrh O - tak jsme se dočkali , po dlouhém očekávání a přemlouvání naší nakynuté Emmy jsme se dočkali . Jen jsme odpoledne vytáhli paty na návštěvu ke kamarádce volal kolem 18 hodiny náš taťka že je doma, řekla jsem mu tedy ať zkontroluje Emmu a najednou mi začal do telefonu počítat mimča . Než jsme stihli dojet na kolech domů byli všichni na světě . Narodilo se nám 5 miminek a vypadá to ,že samé holky s neuvěřitelnou porodní váhou 98g , 90g , 93g , 97g a 100g - máme tři černé dalmatiny a dvě černé . Vzhledem k tomu , že rodila naše první odchovankyně máme o to větší radost , že vše zvládla naprosto sama a všichni jsou vpořádku .

 

                               

                         ORFEA  ODETTA  ONYX  ORCHYDEA  OXANA 

____________________________________________________________                         

25.8.2013 - a ještě jedna Novinka!!!

Po dlouhém hledání vhodného samečka pro naší čoko dalmatinku Margotku Silver Point mi nabídla sama paní Linhartová CHS Od Klimentky jejího chovného samce a je to Flynn Terra Punctata - hladký satén čokoládový , který k nám dorazí v zimě po jejích odchovech .

                                   A naše malé chlubení !!!

                                    

25.8.2013 - čekáme každým dnem Vrh O od naší Emmy Silver Point , bude to první vrh naší odchovankyně a držte palečky , protože už je jak sud .

 

Tak tipněte kolik bude prcků?                           Spolu s Rosslyn Cavalletto .

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________

20.8.2013 - tak jsme se v neděli vrátili z výstavy v Toulcově Dvoře a 100% úspěch - všech 6 morčátek které jsme vezli máme zaregistrované . Registrovali jsme úspěšně tato morčátka - Alvin Silver Point , Elvis Silver Point , Izabel Silver point , Yokina Austerlitz , Hvězdička Z mechu a kapradí , Heřmanka Z mechu a kapradí , a dovezli jsme si krémovou samičku , kterou  jsem dlouho slibovala naší Andrejce - Rosslyn Cavalletto.

                                

_________________________________________________________________________________________________

V neděli 18.8.2013 jedeme na výstavu do Toulcova Dvora na registraci , tak doufám , že budeme úspěšní .

 ______________________________________________________________

1.8. - DNES K NÁM PŘICESTOVALA LÉKORKA Z MECHU A KAPRADÍ Z CHS ROZTOMILČE NA SEXMISI ZA NAŠÍM BARNÍKEM OD KLIMENTKY . TAK DOUFÁME ,ŽE SI NEUŘÍZNEM OSTUDU A ZADAŘÍ SE .

NO MRKNĚTE JAK JIM TO SPOLU SLUŠÍ .

 

          

________________________________________________________________________________________________

15.7.2013 - Vrh N - po tolika úspěšných vrzích se nám zase jeden nevyvedl, a zrona vrh na který jsme tak dlouho čekali od Onynky Z mechu a kapradí a Lancelota Rugantino oba jsou ze známé linie Gerit Kwakkel .Bohužel jsem ráno přišla k Onynce a našla jsem u ní 3 mrtvá mimča z toho jedno černé a dva standartní dalmatiny. Byla dnes s Laníkem přesně 65 dní takže zřejmě předčasný porod , mimča měla necelých 50g .No hold i smrt patří k životu .Onyx je vpořádku a to je hlavní .

______________________________________________________________________________________________________

24.6.2013 - Vrh M je konečně na světě , že si ale Popelka dávala na čas už jsem si jí brala s boxem i do ložnice kdyby náhodou a nic . Najednou dne při večeři  náš taťka říká , že už asi rodí a taky že ano .Krásných pět kuliček čtyři holky a kluk - angl.crested černá 0/1 , hladký solid aguti zlatá 0/1 ,hladký solid aguti zlatá 1/0 , hladký černý dalmatin 0/1 a velká radost - hladký čokoládový dalmatin 0/1 .Popelka vše zvládla na jedničku a všichni jsou vpořádku .

                                         

                               Molly   Magie   Marty   Margotka   Minie  

____________________________________________________________

 

17.6.2013 - Popelka už je na rozsypání,vzala jsem jí do obýváku venku je moc vedro . Doufám  , že všechna morčátka to zvládnou .

                             

14.6.2013 - dnes ráno když jsem šla ze schodů dolů Heřmanka nepískala jako obvykle tak mi bylo celkem jasné co se dělo v noci . Vrh L je na světě a k mému překvapení samí dalmatini 2/2 . 

 

                     

                       Laura        Lester       Lucas     Leontýnka

____________________________________________________________

8.6.2013 - a novinka z trochu jiného soudku naše mazlinka Mínuška nám včera porodila 4 krásná koťátka .

                         

_____________________________________________________________________________________________

6.6.2013 - a jedeme dál dokud je hezky Vrh K - Tessinka dneska ráno porodila černá trojčátka , jedna holčička bohužel mrtvá ale kluk a holka jsou vpořádku , hrdým taťkou je Alvin po naší zesnulé Cheině .A včera k nám přicestoval na připuštění Vojta od Klimentky , krásný aguti skořicový obřík.

            ........................................................................................................................................................................                                                                                  

 

19.5.2013 - Vrh J - je krásná neděle morčátka se venku pasou . Hvězdičce aby to nebylo líto (je jako koule už jí nechci přenášet),jsem nesla travičku ,ale ona měla jiné starosti rodila v 16 h . První miminko už bylo venku nevybalené mrtvé , další nešlo hodně dlouho ,ještě že rodila odpoledne musela jsem asistovat-miminko jsme rodili několik minut,ale vše proběhlo dobře a nakonec se narodila celkem ještě 4  miminka - dva stříbrní hladcí kluci,zlatý aguti kluk dalmatin a černá krásná slečna .

                                  

4.5.2013 - Včera mi přivezli kolegové z CHS Blue Bee červenou samičku z CHS Austerlitz a dnes jsme se vydali na výstavu do Kladna pro vytouženého šimlíka z CHS Cavalletto a zaregistrovat naše dva kluky Lacelota Rugantino a Barneyho od Klimentky .Registrace proběhla úspěšně a Laník byl středem pozornosti .

                                  Jsou to fešáci co říkáte?

 

                                                                                                            

__________________________________________________________________

 

                           A ta naše červená chlouba 

    

                           

................................................................................................................      

28.4.2013 - máme dalmatinky vrh I - Jiskra začala rodit po 19 h. a do hodiny bylo po všem .Máme krásná čtyřčátka dva kluky crestedy černého a černého dalmatina krásného s lisinkou,a dvě hladké holky černou a černou dalmatinku také s lisinkou trochu tmavší . Váhy od 87g do 111g.

 

                         

22.4.2013 - Neplánovaný vrh CH-Galli začala rodit kolem 22.00 nato jaká byla koulička porodila 3 miminka všechna s por.váhou přes 100g,ale mamka vše opět zvládla na jedničku,máme tři aguti stříbrňáky a dokonce dva z nich v saténu .

hladký sameček satén                         samička angl.crested                        samička hladká satén

                                                                               

13.4.2013 - dnes jsem odvezla Lucce do CHS Z mechu a kapradí našeho Norika a výměnou jsme si přivezli úžasnou černou samičku Onyx Z mechu a kapradí .

                       

   13.2.2013-a jedeme dál Vrh G.Dnes opravdu nečekaně-velice brzy ráno Gallica porodila 4 aguti stříbrné kluky-crestedy,jeden mrtvý,ale ostatní 3 se mají čile k světu.

                             

A aby toho nebylo málo odpoledne když jsme přišli ze školy domů rodila právě Hvězdička bohužel miminka jsou kolem necelých 50g,myslím si že začala rodit dřív a jsou opravdu velice slabá,3 solid aguti stříbrní kluci a samička aguti skořicová.

Bohužel všechna miminka od Hvězdičky do několika dnů zemřela.

...............................................................................................................................................................................

 

   5.2.2013-Vrh F-dnes ráno jsem po dlouhém očekávání objevila u Popelky neuvěřitelných 6 miminek,černého samečka jsem našla mrtvého a odpoledne čokoládovou dalmatinku,dále 4 miminka jsou vpořádku-2 samečci dalmatini,1 sameček solid zlatý aguti a 1 samička dalmatin. Bohužel jeden sameček černý dalmatin zemřel 15.2. po několika denní léčbě.

                                               

 

..................................................................................................................................................................

   27.1.2013-Vrh E je na světě-dnes po obědě jsem kontrolovala holky a nic,ale o pět hodin později když jsem šla krmit jsem už našla u Heřmanky 3 krásná čistá miminka a jaká!!! Sameček hladký aguti ZLATÝ 98g,Samička černý dalmatin NS 79g-zůstane doma,a k mému údivu samečka angl.crested AGUTI ZLATÝ DALMATIN NS 92g je opravdu úžasný-zůstane doma.Všichni jsou vpořádku i Heřmanka vypadá v pohodě tak snad se nás ta smůla už pustí.

                                            

 

.......................................................................................................................................................................

   Popelka už je jako koule má přes 1100g ale s porodem nějak nespěchá.

.......................................................................................................................

   14.1.2013-Bohužel moje obavy o Xzibitku se potvrdili,dnes jsem ji našla mrtvou když jsem se vrátila z práce,vrhy C a D se opravdu nevyvedli moc nás to mrzí.

Popelka a Heřmanka jsou březí doufám že to dopadne lépe.

...................................................................................................................  

   13.1.2013-Nevede se nám-včera jsem našla oba dalmatiny u Cheiny mrtvé a dnes bohužel nás opustila i CHeina a její poslední miminko,byla hrozně vyhublá a vysílená prostě to nezvládla po porodu.Poslední dalmatinka u Xzibitky také pošla a Xzibitka vůbec nevypadá dobře je také vyhublá a ještě navíc hrozně vylínala bojím se o ní.

....................................................................................................................

 2.1.2013-Bohužel ani nový rok nezačal pro chov moc dobře-vrh C,Xzibit brzy ráno porodila 5 miminek,ale bohužel předčasně a miminka byla málo osrstěná.Dva dalmatiny jsem našla hned ráno mrtvá a během dne zemřeli další dvě morčátka solid zlatý aguti.Zbyla samička -černý dalmatin.Odpoledne po 16 h. začala rodit Cheina-4 miminka,jednoho dalmatina jsem našla mrtvého hned po porodu,zbyla 3 miminka-dva dalmatiny kluk a holka a solid aguti zlatý kluk-mají se čile k světu.

...................................................................................................................                                                                                                   

20.12.2012.-bohužel dnes mi psala Lucka že Baltazarovi vyhřezla taky střeva a museli ho nechat uspat,je mi to moc líto.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.12.2012-HURÁÁÁÁ!!! I když byl včera teprve mikuláš dostala jsem už dáreček pod stromeček.Po dlouhém dlouhém přemlouvání a přimlouvání Lucky Maršálové(CHS Z MECHU A KAPRADÍ) jsem získala opravdu pro mě chovatelský DRAHOKAM od paní Věry Rysové z CHS Rugantino-výstavního černého dalmatina samečka Lancelota z její známé německé a holandské linie,souhlasila i díky tomu ,protože naše samička Cheina Le Grace je také z této linie dalmatinů a Lancelot bude určitě pro ní ten pravý.Tímto jí opravdu moc moc děkuji!!!Náš taťka pracuje v praze a odvezl dnes Baka a Baltazárka .Baltazar bude mít nový domov kde jinde než  v CHS Z mechu a kapradí.

                                   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.11.2012 tak bohužel jsme zakřikli hladký průběh prvních dvou odchovů ,ale slate blue samička a stříbrná crestedka to nezvládli,21.11. jim vyhřezla  střívka ,světlá samička pošla během pár minut,stříbrná samička dokonce prodělala operaci ,ale bohužel střeva se jí nesprůchodnila i když bojovala statečně dnes zemřela.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31.10.2012 TAK HURÁ PRVNÍ A DRUHÝ VRH JE NA SVĚTĚ-je čtvrtek ráno 1.11. a já jsem našla u Tessinky konečně 4 krásná miminka,která porodila v brzkých ranních hodinách.Kluk a holka-solid aguti stříbrný crestedi,kluk solid aguti zlatý crested a na konec hladká holka solid argente slate blue(snad).                       

                   

    Ale to není všechno po odkrytí domečku při kontrole ASI březí Cheiny(nebyla jsem si jistá protože přibírala velice málo a neměla skoro žádné bříško) jsem našla k mému překvapení jedináčka asi den starého solid aguti zlatého kluka s neuvěřitelnou váhou 143g,takže očekávaný vrh A od Tessi je nakonec vrhem B jelikož jí Cheina předešla a porodila nečekaně aniž bychom o tom věděli.

                                            

   Jsem ráda že obě maminy i mimča jsou vpořádku.

   Fotky do odchovů doplním později!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   24.9.2012 tak a jsme kompletní dneska dorazil Barney Od Klimetky,po třech neůspěšných transportech mi dovezla morčátko slečna Petra Kubásková z Prahy ,měla Barníka na dva dny na opatrování u svých kluků a tímto jí moc děkuji.

 

                                                  

   7.9.2012 dnes jsem si rezervovala morčátko z CHS Od Klimetky je to černý anglický crested příští týden přijede k nám domů a budeme ZATÍM kompletní ale jen než se nám CHS pořádně rozjede!!!

 

                                             

 

 

    1.9.2012 dnes jel můj bráška do Prahy a při té příležitosti mi přivezl dalmatinku od koho jiného než od Lucinky  Z mechu a kapradí DĚKUJEME . 

 

                                         

                                             

                                                                                                                 18.8.2012 jsme se byli podívat na výstavě -Speciální výstava  Toulcův Dvůr Praha bylo to super byla to naše první zkušenost a hned jsme si přivezli registrovanou samičku Cheinu Le Grace.

 

                             

TOPlist